برگزاری سومین دوره کارگاه‌های آموزشی پزشکان شاغل در برنامۀ طرح تحول نظام سلامت

واحد سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد مرکز بهداشت جنوب تهران با همکاری گروه سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه سومین دوره کارگاه‌های آموزشی پزشکان شاغل را برگزار کرد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومي مرکز بهداشت جنوب تهران، سومین دوره کارگاه‌های آموزشی پزشکان شاغل در برنامۀ طرح تحول نظام سلامت از شنبه 2 دی تا سه‌شنبه 5 دی 96 برای 34 تن از پزشکان شبکه بهداشت و درمان جنوب، شهرری و اسلامشهر برگزار شد.
در ابتدای این برنامه دکتر فرید ابوالحسنی، ونداد شریفی و فرحناز رجایی ضمن خیرمقدم به حاضرین در خصوص اهمیت، ضرورت توجه به اختلالات سلامت روان، مبحث درمان زودهنگام و پیشگیری از مشکلات حوزۀ سلامت روان در طرح تحول نظام سلامت پرداختند.
در روز اول دکتر ونداد شریفی، عضو هیئت‌علمی گروه روان‌پزشکی بیمارستان روزبه، در خصوص شناسایی و درمان اختلالات روان‌پزشکی در نظام مراقبت‌های اولیه، دکتر فرید ابوالحسنی، عضو هیئت‌علمی موسسه ملی تحقیقات سلامت در خصوص آشنایی کلی باراهنمای ارزیابی و درمان اختلالات سلامت روان و دکتر مرتضی جعفری نیا، روان‌پزشک CMHC در خصوص ارزیابی و درمان افسردگی به سخنرانی و کار عملی گروهی مطالبی را بیان کرد.
در روز دوم دکتر مرتضی جعفری نیا درزمینهٔ اختلالات اضطرابی به سخنرانی و ارائه کیس پرداخت و دکتر بهرنگ شاملو، روان‌پزشک درزمینهٔ ارزیابی و درمان اختلالات سایکوتیک، دوقطبی، ارزیابی و درمان خودکشی و سایر اورژانس‌های روان‌پزشکی طالبی را ارائه کرد.
در روز سوم دکتر یاسر موسوی، روان‌پزشک CMHC درزمینۀ ارزیابی، درمان اختلالات تکاملی و رفتاری در کودکان به آموزش پرداخت و فیلم آموزشی در کارگاه برای شرکت‌کنندگان پخش شد و در ادامه دکتر فرحناز رجایی برای آشنایی پزشکان با روند شناسایی، مراقبت، درمان و شیوۀ ارجاع بیماران مبتلابه اختلالات روانی در سامانه سیب، به بحث و گفتگو پرداخت.
در روز آخر کارگاه نیز دکتر وجیهه آقا ملایی، نورولوژیست درزمینهٔ ارزیابی و درمان اختلالات دمانس و صرع صحبت و دکتر فرحناز رجایی، دکتر شهرام خرازی‌ها درزمینهٔ روند ارجاع بیماران در سامانه سیب مطالبی را ارائه کرد و به سؤالات شرکت‌کنندگان پاسخ داده شد.
توضیح اینکه این کارگاه دارای امتیاز بازآموزی از سامانۀ آموزش مداوم دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده و ارزیابی شرکت‌کنندگان از طریق اجرای پیش‌آزمون، پس‌آزمون و آزمون آسکی به‌صورت عملی است.
خبرنگار: نگار دیوبندی

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط نونگار