• 00/02/03

آشنایی با ابتکارات و موفقیت‌های سیستم شبکه های بهداشتی ایران در پیشگیری کووید 19

آشنایی با ابتکارات و موفقیت‌های سیستم شبکه های بهداشتی ایران در پیشگیری کووید 19

دکتر احمد المنظری مدیرکل بخش مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت با همراهی دکتر علیرضا دلاوری، معاون بهداشت از اجرای طرح‌های پیشگیری از کرونا در مرکز بهداشت جنوب تهران دیدن کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مرکز بهداشت جنوب تهران، احمد المنظری مدیرکل بخش مدیترانه سازمان جهانی بهداشت با همراهی دکتر کریستف هملمن، نماینده  سازمان جهانی بهداشت در ایران، دکتر محمد آسایی، مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشتی، دکتر جعفر صادق تبریزی، رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، دکتر علیرضا دلاوری معاون بهداشت دانشگاه و دکتر محمدرضا سلمانی رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران روز چهارشنبه 29 بهمن 99 از مرکز خدمات جامع سلامت اکبرآباد، انجام Home care و پایگاه شماره 2 اکبر آباد بازدید کردند.
احمد المنظری هدف از این بازدید را آشنایی با ابتکارات ایران و موفقیت‌هایی از کل سیستم شبکه برای پیشگیری کووید 19 عنوان کرد و گفت: به همین منظور خواستم آشنا شوم که ایران چگونه توانسته در زمان پیشگیری از کووید 19، خدمات مراقبت‌های اولیه بهداشتی غیر کووید را به مردم ارائه دهد.
وی دومین هدف سفر به ایران را ملاقات با مسئولان و سیاست‌گذاران نظام جمهوری اسلامی ایران درزمینهٔ قوانین و مقررات مرتبط با سلامت اعلام کرد و افزود: یکی از علل دیگر سفر به ایران بررسی موقعیت‌ها و فرصت‌های بیشتری برای ادامه همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و سازمان جهانی بهداشت بیان کرد.
مدیرکل بخش مدیترانه سازمان جهانی بهداشت در پایان برای بهبود روند مقابله با کرونا به ادامه بیماریابی، غربالگری و بهبود وضعیت آزمایشگاه اشاره کرد و گفت: در ابتدای شیوع کرونا به تمام کشورهای منطقه بر غربالگری و افزایش تعداد تست تأکید کردیم.
وی از آغاز انجام واکسیناسیون برعلیه کووید 19 در بسیاری از کشورهای منطقه ابراز خرسندی کرد و گفت: امیدوارم همه کشورها در این زمینه بسیار موفق باشند.
توضیح اینکه پیرو بازدیدهای مکرر مسئولان وزارت بهداشت از مراکز سلامت مستقر در شهر تهران و انجام راستی آزمایی، مرکز اکبرآباد مرکز بهداشت جنوب تهران این مرکز به‌عنوان مرکز نمونه برای بازدید انتخاب شد.

کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *