• 00/02/03

دکتر دلاوری: «بهداشت تهران به‌سلامت ایران می‌اندیشد»

بازدید معاون بهداشت دانشگاه از واحدهای تحت پوشش مرکز بهداشت جنوب تهران

دکتر دلاوری: «بهداشت تهران به‌سلامت ایران می‌اندیشد»

در سومین روز از بهار ۱۴۰۰ دکتر علیرضا دلاوری، معاون بهداشت دانشگاه با همراهی دکتر محمدرضا سلمانی، رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران از مراکز فرمانفرماییان، شهید شاه‌آبادی و پایگاه شماره دو شهید شاه‌آبادی بازدید و ضمن تبریک سال جدید از زحمات کارکنان در ایام تعطیلات قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مرکز بهداشت جنوب تهران، معاون بهداشت دانشگاه با همراهی رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران از مراکز ۱۶ ساعته این مرکز در سومین روز نوروز ۱۴۰۰ بازدید کرد.
دکتر دلاوری در مصاحبه با روابط عمومی این مرکز به شعار این معاونت، «بهداشت تهران به‌سلامت ایران می‌اندیشد» اشاره کرد و گفت: در سال جاری در بحث مراقبت‌های بهداشتی نوآوری و نوسازی خواهیم داشت و در حقیقت کارهای مدرن انجام می‌دهیم تا بتوانیم پوشش خدمات را به‌صورت حضوری و مجازی افزایش دهیم.

وی در ادامه افزود: با روش‌هایی مانند به‌کارگیری بخش خصوصی و همکاری درون بخشی در داخل دانشگاه، داخل نظام سلامت و بخش خصوصی به این هدف خود خواهیم رسید.

معاون بهداشت دانشگاه بر تدوین نظام مراقبت به‌صورت مؤثر و یکپارچه تأکید کرد و افزود: در حوزه دانشگاه مقرراتی در بخش غیردولتی وجود دارد که این مقررات را مجدد بازنگری و تنظیم خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت: برای افزایش مهارت نیروی انسانی فعالیت‌هایی را انجام خواهیم داد تا همکاران مهارت‌هایی را بیاموزند و یاد بگیرند.
 وی با تأکید بر توسعه همکاری برون بخشی به مهم‌ترین این همکاری، اجرای طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی در پیشگیری از بیماری کرونا اشاره کرد.

دکتر دلاوری به اجرای طرح سامان در دانشگاه علوم پزشکی تهران که بزرگ‌ترین جایگاه در کشور را دارد اشاره کرد و گفت: با توسعه کامل این طرح، پوشش دانشگاه را به صد در صد می‌رسانیم و تا الآن ما به‌تنهایی به‌اندازه کل کشور طرح سامان را پوشش داده‌ایم.

وی به توسعه منابع پایدار و عدالت به‌خصوص در مناطق محروم اشاره کرد و گفت: با برآورد شاخص‌ها و ایجاد تیم‌های سیاری خدمات از طریق سیستم ایجاد آمبولانس، اتوبوس‌ها یا مینی‌بوس‌های خدمات رسان در این زمینه در حال مداخله هستیم و نخستین توافق را روز دوم فروردین سال جاری با فرمانداری ری به‌منظور خرید وسیله نقلیه برای مناطق دوردست ری انجام دادیم.

معاون بهداشت دانشگاه بر اهمیت بازاریابی خدمات مراقبت‌های اولیه تأکید کرد و افزود: برای معرفی خدمات مراقبت‌های اولیه به مردم با شرکت‌هایی که می‌توانند اسپانسر شوند همکاری خواهیم کرد.

وی در پایان به پوشش سفیران سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران که از متوسط کشوری ۱۲ درصد بالاتر است اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در پوشش سفیران سلامت جزو دانشگاه‌های برتر هستیم و با توسعه مراکز تحقیقات همکار و مشارکت مردم، به‌خصوص مشارکت سفیران سلامت و سامان‌دهی خیرین سلامت، کارهای مهمی در سال ۱۴۰۰ انجام خواهیم داد.

 

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *