• 00/02/21

ادرار

مرکز بهداشت جنوب تهران با همکاری دفتر آموزش و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران نخستین جلسه‌ تشکیل کانون سلامت را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت جنوب تهران، ثابتی کارشناس مسئول واحد آموزش بهداشت این مرکز گفت: این جلسه روز سه‌شنبه 6 آذر 97 با همکاری اداره سلامت شهرداری منطقه و با حضور مدیر و کارشناس دفتر آموزش و ارتقای سلامت دانشگاه، معاون و کارشناس مسئول واحد آموزش بهداشت مرکز بهداشت جنوب تهران، مدیر اداره سلامت منطقه 19، مسئول خانه‌های سلامت این منطقه و دهیاران روستاهای منطقه 19 در محل سرای محله شهرک رسالت در منطقه 19 برگزار شد.
 در ابتدا بلالی معاون مرکز بهداشت جنوب تهران به نقش سازمان‌ها در ارتقای سلامت و نقش کلیدی و موثر دهیاران در بهبود وضعیت سلامت مردم اشاره کرد و ثابتی پس از معرفی برنامه‌های خود مراقبتی به ارائه گزارشی از وضعیت اجرای برنامه نیازسنجی پرداخت.
در ادامه امینی، مدیر دفتر آموزش و ارتقای سلامت دانشگاه در خصوص اهمیت تشکیل مجمع سلامت محله به‌منظور استفاده بهتر از پتانسیل‌های محلی و ظرفیت موجود مردمی برای ارتقای سلامت سخن گفت و افزود: برای حل معضلات اجتماعی باید علل دور و نزدیک آن را مدنظر داشت و به سرمایه‌های اجتماعی محل توجه کافی کرد در صورت عدم حل مسئله در مجمع محلی آن را به سطح بالاتر مجمع ارجاع داد.
وی راهکارهای لازم برای تشکیل کانون سلامت محله را بیان کرد و گفت کانون سلامت محله تشکل اجتماع‌محوری است که تمام اعضا از مردم عادی انتخاب‌شده و این نقش و حضور مردم را در سلامت خود پررنگ‌تر می‌کند.
همچنین بازدیدی به‌منظور جایابی کانون سلامت روستای پلایین انجام شد و در جلسه‌ای که در محل دهیاری این روستا با حضور دهیار و اعضای دهیاری تشکیل‌شده بود در مورد نحوه دقیق کار اطلاعات لازم داده شد.
خبرنگار: نگار دیوبندی