• 00/02/21

سایر موضوعات

جلسه فصلی واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس مرکز بهداشت جنوب تهران برای مراقبان سلامت مراکز و پایگاه‌های سلامت جامعه شهری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت جنوب تهران، در این جلسه که روزهای 19 و 20 آذر 97 در سالن جلسات ستاد این مرکز بهداشت برگزار شد، ابراهیم بلالی در مورد سلامت دانش آموزان و اختلالات ارزیابی مقدماتی و معاینات پزشکی و مشکلات قامتی دانش آموزان و پیگیری آن‌ها مطالبی عنوان کرد.
در این جلسه در رابطه با لزوم ارزیابی مقدماتی و معاینات پزشکی دانش آموزان گروه هدف (اول، چهارم، هفتم، دهم) و پیش‌دبستانی و نوآموزان اتباع که دارای مدارک هویتی که همانند دانش‌آموز ایرانی مراقبت و ثبت سامانه می‌شوند توضیح داده شد.
همچنین در مورد اختلالات قامتی دانش آموزان و آموزش بهداشت بلوغ در پایه‌های ششم و هفتم (دختران) و هشتم  و نهم و دهم (پسران) و لزوم انجام تمرینات کششی در مدارس مروج (درکلاسهای 4 و 5 و 6 ابتدایی و 7 و 10 متوسطه دور اول و دوم) به مراقبان آموزش داده شد.
مرضیه سرابی کارشناس مسئول و کارشناسان واحد مدارس درباره تکمیل چک‌لیست حرکات کششی و چک‌لیست ممیزی خارجی اولیه مدارس مروج و آموزش ازدواج شاد و پایدار و رفتارهای پرخطر در جوانان توضیح دادند.