امروز: سه شنبه, 04 آذر 1399

#کرونا_را_شکست_میدهیم
Slider

کارشناس مسئول واحد سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد مرکز بهداشت جنوب تهران از نشست اعضای خانه مشارکت مردم در سلامت منطقه 17 برای اجرای برنامه محله محور پیشگیری از کرونا خبر داد.

 
 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مرکز بهداشت جنوب تهران، این جلسه روز یکشنبه 25 آبان 99 برای 35 عضو خانه مشارکت، شورایاران و کارگروه‌های سلامت شهرداری محلات در سالن کنفرانس ستاد بحران منطقه 17 برگزار شد.
زهرا مرتضوی، کارشناس مسئول سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد مرکز بهداشت جنوب تهران در نشست اضطراری برای اجرای برنامه‌های محله محور در پیشگیری از کرونا، به بررسی وضعیت موجود منطقه پرداخت و گفت: با توجه به اینکه در فاز اول و دوم شیوع بیماری کرونا با همکاری و مشارکت‌های مردمی کمترین میزان آسیب را داشته‌ایم ولی متأسفانه امروز شاهدیم که تعداد افراد مشکوک و تعداد افراد فوتی در منطقه افزایش داشته است.
وی در ادامه بر اینکه اگر برنامه‌ریزی دقیق و درستی نداشته باشیم در وضعیت بحرانی قرار خواهیم گرفت تأکید کرد و افزود: در هر محله، با استفاده از ظرفیت مسجد، نیروهای داوطلب بسیجی، آموزش پرورش، سرای محلات و شورایاری‌ها و ... می‌توانیم برنامه‌های جامعی را در هر محله در خصوص پیشگیری از کرونا اجرا کنیم.
مرتضوی راه‌های اطلاع‌رسانی از خدمات مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه‌ها در منطقه به مردم، آموزش مردم برای رعایت اصول بهداشتی فردی و اجتماعی، شستشوی دست، فاصله‌گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک، اجتناب از حضور در مکان‌های شلوغ، شناسایی افراد مشکوک و ارجاع زودهنگام به مراکز تحت پوشش را جزئی ضروری برای پیشگیری محله محور در فاز سوم بیماری عنوان کرد.
وی در ادامه نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی توسط کسبه محل، حمایت‌های اجتماعی و رفاهی، ایجاد اقامتگاه‌های محلی نگهداری و مراقبت از افرادی که در منزل امکان قرنطینه ندارند را مهم دانست و به امنیت تیم‌های پزشکی سیار که برای درمان به منزل بیماران می‌روند و آموزش و اطلاع‌رسانی به خانواده‌ها از طریق سامانه شاد دانش‌آموزی تأکید کرد و گفت: اجرای این برنامه‌ها می‌تواند برای پیشگیری از کرونا را در 14 محله منطقه 17 مؤثر باشد.

آرشیو خبر

برگزاری-جلسه-کمیته-مجازی-بین-بخشی-واحد-سلامت-نوجوانان،-جوانان-و-مدارس-مرکز-بهداشت-جنوب-تهران-با-جمعیت-دفاع-از-کودکان-کار
واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس مرکز بهداشت جنوب تهران جلسه کمیته مجازی بین بخشی با جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان را در راستای فعالیت‌های بهداشتی در بحران شیوع بیماری کووید 19 برگزار کرد.     به گزارش روابط عمومی...
99/09/03
برگزاری-نخستین-جلسه-اجرای-طرح-همکاری-با-عنوان-سپهبد-شهید-قاسم-سلیمانی-برای-پیشگیری-از-کرونا
کانون بسیج مرکز بهداشت جنوب تهران نخستین نشست هماهنگی و برنامه‌ریزی اجرای طرح همکاری با عنوان سپهبد شهید قاسم سلیمانی برای پیشگیری از کرونا را برگزار کرد.     این جلسه روز شنبه 1 آذر 99 با حضور سرگرد علیرضا اسکندری جانشین...
99/09/03
برگزاری-کلاس-آموزشی-نحوه-ارائه-خدمت-حضوری-و-غیرحضوری-در-مرکز-بهداشت-جنوب-تهران
واحد سلامت خانواده و جمعیت مرکز بهداشت جنوب تهران کلاس آموزشی نحوه ارائه خدمت حضوری، غیرحضوری و مبتنی بر خدمت برگزار کرد.       به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مرکز بهداشت جنوب تهران، پوران قربانی،...
99/09/03

ملاقات عمومی با معاون مرکز بهداشت جنوب تهران


 همه روزه - ساعت 14 به بعد با هماهنگی قبلی

تلفن هماهنگی66978204

مذاکره تلفنی با رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران همه روزه ساعت 14 به بعد با هماهنگی قبلی

کرونا

آموزش سلامت همگانی

میز خدمت

تلفن رسیدگی به شکایات